עמוד ראשישירותי החברהחומרה ותוכנה למחשבים וסלולרתוכנות אבטחה ESETמאמריםמבצעים מיוחדיםאודותצור קשר

אבטחת מידע והגנה על מחשבים


התקנת מערכות הגנה מתקדמות ביותר למחשבים ביתיים או לארגונים גדולים. ניקוי מערכות שנפגעו מתוכנות זדוניות ע"י הסרה מבוקרת ובטוחה של ווירוסים, סוסים טרויאניים, תולעים, תוכנות רוגלה ועוד.

מילון מונחים:

וירוסים (Virus) - הווירוסים לרוב חודרים למחשב באמצעות הודעות דואר אלקטרוני, או באמצעות תוכנות מסרים מיידים. קיים סיכון להידבקות בוירוס גם באמצעות העברת קבצים מכל סוג ממחשב שכבר נגוע. לרוב מוסווים כקבצים תמימים, אך הפעלתם גורמת בעצם להדבקת המערכת בוירוס. וירוסים מחולקים לדרגות סיכון. יכולים לגרום לנזק קל, כלומר שיבוש פעולת תוכנה אחת או יותר, ועד לנזק חמור, כמו אובדן מידע חלקי או מלא, ואף לפגיעה בחומרת המחשב עצמה.

סוסים טרויאנים (Trojan horse) - השם שאול מהסיפור על הסוס הטרויאני במלחמת טרויה. קבצי תוכנה קטנים יחסית, המסוגלים לאסוף מידע, כגון סיסמאות, קבצי נתונים, פרטים אישיים וכתובות דוא"ל. סוגים מסויימים מסוגלים אף לאפשר לגורם חיצוני גישה למערכת בה מותקן הסוס הטרויאני. סוס טרויאני עלול להופיע כקובץ מצורף להודעות דואר אלקטרוני או כתוכנה תמימה חופשית להורדה.

תולעת (Worm) - קוד תוכנה זדוני שמסוגל להפיץ את עצמו אוטומטית ממחשב אחד למחשב אחר דרך חיבורי רשת. תולעת יכולה לבצע פעולות מזיקות, כגון צריכת משאבי הרשת או משאבי המחשב.

תוכנות ריגול / רוגלה (Spyware) - תוכנה שמזכירה בתכונותיה את תכונותיו של הסוס הטרויאני. כמוהו גם היא, אוספת פרטים אישיים מבלי להודיע או לבקש את הסכמת המשתמש. המידע שאוספת תוכנת הריגול יכול לנוע החל מכל אתרי האינטרנט בהם ביקרת ועד למידע רגיש יותר כגון שמות משתמש וסיסמאות.

דואר זבל (Junk mail / Spam = Stupid Pointless Annoying Message) - הודעת דואר אלקטרוני שנשלחת ע"י מפרסמים ("ספאמרים") במטרה לפרסם את מוצריהם לרשימת תפוצה, מבלי שהוזמנו לעשות כן על ידי הנמענים. כ-60% מתעבורת הדואר האלקטרוני העולמית הם דוא"ז. הוא לא בהכרח מסוכן למחשב, אם כי יכול לעיתים להכיל תוכנות מזיקות, אך לרוב הנזק המשמעותי שהוא גורם הוא ליעילות העבודה. ניתן להתגונן מפניו באמצעות תוכנות ייעודיות או הפעלת מסננים ("פילטרים") בתוכנת הדואר.

חומת אש (FireWall) - מערכת או קבוצת מערכות שמגדירות מדיניות גישה בין שתי רשתות. יכולה לפעול בצורת תוכנה מיוחדת שרצה על מחשב, או בצורת חומרה, כלומר מכשיר. בשני המקרים המשתמש יכול להתאים את המדיניות שלפיה תפעל חומת האש בהתאם לצרכיו.

אנטיוירוס (Antivirus) - תוכנת מחשב המיועדת לזהות ולמנוע את פגיעות המחשב לתוכנות זדוניות, כגון וירוסים, תולעים, סוסים טרויאניים ועוד. התוכנה עשויה לחסום גישה של משתמש לקבצים נגועים, ניקוי הקבצים הנגועים, או דיווח למשתמש על זיהוי הגורם העוין.


לחץ כאן לקבלת הצעה לפתרון היעיל והחסכוני ביותר להאבטחת המחשב שלך